Amenerrasulü Suresi Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: Amenerrasulü Duası Faziletleri Ve Faydaları (Tefsir Ve Diyanet Meali Dinle)

amenerrasulu-suresi-turkce,-arapca-okunusu-ve-anlami:-amenerrasulu-duasi-faziletleri-ve-faydalari-(tefsir-ve-diyanet-meali-dinle)
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuran-ı Kerimde birbirinden farklı sureler bulunuyor. Tüm bu surelerde ise önemli mesajlar verilmektedir. Amenerrasulü suresi, Bakara Suresinin son iki ayetidir. Çok faziletli ve mukaddes bir dua olan Amenerrasulü özellikle Hz. Ömer ve Hz. Ali (RA) tarafından gece uyumadan önce okunurlar. Amenerrasulü suresi zikir yerine geçebilecek güçlü bir dua olarak bilinmektedir.

Bu dua Allah-u Tealanın gelebilecek her türlü felaketlerden ve şeytanın şerrinden koruması için okunan bir dua olarak bilinmektedir. Surenin anlamı da oldukça geniştir. 

Amenerrasulü Suresi Türkçe 

Peygamber, Rab”inden ne indirildiyse ona iman getirdi, mü’minler de her biri Allah’a ve melaikesine ve kitaplarına, peygamberlerine: peygamberlerinden hiçbirinin arasına ayırmayız diye” iman getirdiler ve şöyle dediler: semi’na ve eta’na, gufranını dileriz ya Rabbena! sanadır gidiş. Allah kimseye vüs’unden öte teklif yapmaz, herkesin ise kazandığı lehine yüklendiği aleyhinedir, ya Rabbena! Eğer unuttuk veya kasdımız bize bizden evvelkilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme, ya Rabbena! Hem de bize takatımız olmayanı yükleme ve bizden günahlarımız af buyur ve bizlere mağfiretini reva, rahmetini ata kıl, sensin mevlamız, bizi mansur buyur ki artık seni tanımayanlara karşı kahrolsun kafirler.

Arapça Okunuşu ve Anlamı

Amenerrasulü bima unzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemalaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir. La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn Bu sure başa gelebilecek tüm felaketlerin ve şeytanın şerrinden Allah’a sığınmak için okunur. 

Amenerrasulü Duası Faziletleri ve Faydaları (Tefsir Ve Diyanet Meali Dinle)

Amenerrasulü suresini kim gece okursa büyük bir şifaya kavuşur ve rahatlar. Bu ayet okunduğunda her türlü belalardan korunulur.

Amenerrasulü İle İlgili Merak Edilenler

Amenerrasulü Suresini kim dertli anında okursa tüm dertlerinden ve kederlerinden kurtulabilir. Ayrıca özellikle gece bu sure okunduğunda önemli etkileri bulunmaktadır. 

Amenerrasulü Suresi Okumanın Önemi

Amenerrasulü suresi kişinin sıkıntılı olduğu anda okunursa tüm dertlerden kurtulma sağlanır. Uyumadan önce bu surenin okunması iç rahatlığına neden olmaktadır. 

Amentü Duası Nasıl Okunur? Türkçe Ve Arapça Tefsiri… Amentü Duası Ne Zaman Okunur?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Amenerrasulü Suresi Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: Amenerrasulü Duası Faziletleri Ve Faydaları (Tefsir Ve Diyanet Meali Dinle)

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İzmir ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin